Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Nagroda Św. Kamila dla diabetyków


Główną nagrodę w kategorii stowarzyszenia i organizacje pacjentów stanowiące wzór opieki nad chorymi i ich rodzinami przyznano Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków.


Aby zapobiec przewlekłym powikłaniom, wydłużyć i poprawić jakość życia osób z cukrzycą konieczna jest skuteczna edukacja i motywacja samokontroli chorego i jego rodziny ? uważa Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.


Wlutym w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Św. Kamila, założyciela Zakonu Kleryków Regularnych Posługujących Chorym, patrona chorych i opiekuna personelu medycznego. Podczas gali wyróżniane są osoby i instytucje zaangażowane w niesienie pomocy osobom chorym i cierpiącym.

Nagroda Główna w kategorii stowarzyszenia i organizacje pacjentów będące wzorem opieki nad chorymi i ich rodzinami przypadła Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków. Wyróżnienie to zostało przyznane za wieloletnie działania zmierzające do poprawy jakości życia osób chorych na cukrzycę, za działalność edukacyjną dla diabetyków. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Głównego PSD Andrzej Bauman.

Stowarzyszenie powstało w roku 1981. Jego władze naczelne od początku mieszczą się w Bydgoszczy, a w każdym województwie działają zarządy i koła. Nasza redakcja wielokrotnie na łamach „Pena” relacjonowała dokonania, przebieg imprez organizowanych przez ogniwa PSD w całym kraju. Gratulujemy tego zaszczytnego wyróżnienia, świadczącego o uznaniu zasług Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków na rzecz chorych na cukrzycę.

Tegoroczną uroczystość poprowadzili Urszula Chińcz i Radosław Brzózka. Uświetnił ją m.in. występ zwycięzcy The Voice of Poland 2013 Mateusza Ziółko. Współorganizatorem ceremonii byli ojcowie z Zakonu Kleryków Regularnych Posługujących Chorym, czyli Kamilianie.(AK)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.