Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Oblicza refundacji insulin


Dla ścisłości


W artykule „Za nami tylko cztery kraje” prezentującym w poprzednim numerze „Pena” rozmaite oblicza refundacji insulin pojawiły się niezamierzone nieścisłości na temat dotyczący cen leku Gensulin. Napisaliśmy między innymi: „Ceny za poszczególne preparaty insulinowe są zróżnicowane. Za najdroższe płaci się przykładowo: Lantus 73,45 zł, Novomix – 43,43 zł, Humalog – 40,84 zł, Apidra 33,14 zł. Z kolei Mixtard kosztuje na receptę 14,73 zł, a Gensulin N lub R – 7,90 zł.”

„We wszystkich preparatach podajecie Państwo ceny za 1 opakowanie zawierające 5 wkładów, a w przypadku Gensulin podajecie cenę za fiolkę. Opakowanie wkładów Gensulin kosztuje 4,00 PLN. Pacjent mylnie otrzymuje informacje, o wyższej cenie preparatu Gensulin. Fiolki są sprzedawane praktycznie tylko do szpitali, w rynku ambulatoryjnym ten produkt praktycznie nie funkcjonuje. Z drugiej strony ponad 100 tys. pacjentów w Polsce kupuje wkłady Gensulin.” – prostuje naszą informację Mikołaj Dulny, starszy menedżer produktu z Bioton Marketing Agency Sp. z o.o. Grupy Bioton S.A. z Ożarowa Mazowieckiego. A następnie w tamtej publikacji pojawiło się zdanie: „Do najtańszych na listach leków refundowanych należą: Polhumin, Gensulin M – po 4 zł, Humulin 5,99 zł.” „Wszystkie wkłady Gensulin są dostępne dla pacjenta w cenie 4,00 zł, to jest Gensulin R, N, M30, M40, M50. We wcześniejszym akapicie mamy informacje, iż Gensulin R i N są po 7,90 zł.” – dodaje przedstawiciel Biotonu – producenta tych leku.

Za błędne informacje przepraszamy Czytelników i Bioton S.A.Redakcja
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.