Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ DIABETYKA


Wygrać z zabójcą naczyń


Ogólnopolski Dzień Diabetyka zaplanowano na 7 czerwca w Ostródzie. Mająca się odbyć w tym terminie krajowa konferencja przebiegać będzie pod hasłem ?Cukrzyca zabójcą naczyń?.


Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w powiecie ostródzkim chętnie uczestniczą w rozmaitych przedsięwzięciach edukacyjnych dla osób z cukrzycą. Na zdjęciu: podczas zajęć Akademii Zdrowia Bioton na zamku w Ostródzie w roku 2009.


Przed rokiem Ogólnopolski Dzień Diabetyka odbył się, też w czerwcu, w Łodzi. Organizował go tamtejszy Zarząd Miejski Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Tym razem główny ciężar tego przedsięwzięcia wzięli na swoje barki działacze Koła Gminnego PSD w Ostródzie z siedzibą w Samborowie, na czele z Elżbietą Miecznik, prezeską zarządu. Oczywiście podobnie jak w Łodzi współorganizatorem obchodów jest Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Redakcja „Pena” sprawuje patronat prasowy nad tegorocznym Dniem Diabetyka.

Najważniejszym wydarzeniem spotkania diabetyków będzie Krajowa Konferencja Diabetologiczna w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Przygotowują ją pracownicy naukowi Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, pod auspicjami prof. dr hab. med. Elżbiety Bandurskiej-Stankiewicz, kierownikiem Katedry Chorób Wewnętrznych Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

„Cukrzyca zabójcą naczyń” to główny temat konferencji. Poruszona zostanie m.in. problematyka powikłań długotrwałej cukrzycy, zapobiegania im, leczenia. Na przykład zmian w siatkówce oka wynikających z uszkodzenia jej drobnych naczyń (retinopatia). Jednym z tematów będzie zapobieganie i leczenie zespołu stopy cukrzycowej. Podjęta zostanie również problematyka nefropatii cukrzycowej, a w tym kontekście transplantacji nerek, jako ratunku dla niektórych chorych.


...
... pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.