Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Diabetolog liderem medycyny


Prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak, prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, został Liderem Roku 2013 w Ochronie Zdrowia, w kategorii zdrowie publiczne.To była już 14. edycja konkursu, organizowanego przez redakcję „Menadżera Zdrowia“- pisma branżowego o charakterze business to business, adresowanego do szerokiego grona menedżerów związanych z rynkiem medycznym, zajmującego się problematyką zarządzania publiczną i prywatną służbą zdrowia. Ukazuje się ono za pośrednictwem wydawnictwa Termedia.

Wyróżnienie profesora związane jest z jego ogromnym zaangażowaniem na rzecz zapobiegania, rozpoznawania i leczenia cukrzycy. „Działalność prof. Leszka Czupryniaka doskonale wpisuje się w problem współczesnej cywilizacji jakim jest wzrastająca liczba chorych na cukrzycę. W 2013 r. prezes przyczynił się do wprowadzenia refundacji analogów długodziałających, które mają swoje zastosowanie w leczeniu cukrzycy – czytamy m.in.. w uzasadnieniu przyznania tytułu Lidera Roku 2013. Polskie Towarzystwo Diabetologiczne kierowane przez prof. Czupryniaka wydaje corocznie zalecenia kliniczne (jako jedyne towarzystwo w Polsce opracowało własne zalecenia i co roku je aktualizuje). Polskie Towarzystwo Diabetologiczne organizuje także Światowe Dni Walki z Cukrzycą, mające na celu szerzenie wiedzy o cukrzycy wśród ogółu społeczeństwa. Od zeszłego roku z inicjatywy prof. Czupryniaka odbywają się kampanie społeczne- „Pracuj z cukrzycą” oraz o „10000 kroków dalej od cukrzycy”. Polskie Towarzystwo Diabetologiczne wraz ze stowarzyszeniami pacjentów i pielęgniarek zaangażowane jest także w działania Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzycą. Obecnie PTD liczy blisko 1000 członków skupionych w 13 oddziałach i jest jednym z największych specjalistycznych towarzystw lekarskich”.

Serdecznie gratulujemy panu profesorowi! Tym bardziej że Kapituła konkursu otrzymała w tym roku rekordową liczbę zgłoszeń osób, które wyróżniły się na polu polskiej medycyny. Dodajmy, że w ubiegłorocznym numerze czwartym i w ostatnim wydaniu z roku 2011 „Pena” ukazały się rozmowy z Leszkiem Czupryniakiem.(AK)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.