Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ


Mknęły po szynach ?Słodkie Tramwaje?


Pierwszy był Kraków. Później ?Słodkie Tramwaje? jeździły ulicami Wrocławia, Warszawy, Poznania i Łodzi. Podczas ubiegłorocznych obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą (14 listopada) do grona tych miast dołączyły Lublin i Rzeszów, z trolejbusem i autobusami.


?Słodki Tramwaj? okrąża krakowskie Planty od 2010 roku, zawsze z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Stężenie cukru sprawdziło sobie w nim wieluset pasażerów.


Koordynatorce Programu Pomocy Pacjentom z firmy Neuca w Toruniu Bogusławie Golus- Jankowskiej serdecznie podziękował prezes Marek Brzozowski. Uczestnicy 1. edycji Toruńskiej Szkoły Cukrzycy obdarowali przedstawicielkę tego największego w Polsce hurtowego d


Wsiąść mógł każdy. Bilet nie był konieczny. Można była skorzystać z okazji i zmierzyć sobie poziom stężenia cukru we krwi, skorzystać z konsultacji u edukatorów. Radzili oni jak żyć zdrowo, jak się odżywiać. W Poznaniu częstowano pasażerów jabłkami, kolorowymi kanapkami, herbatą i kawą.

Podczas akcji w Warszawie kolportowano bezpłatnie publikację „Jak pokonać cukrzycę” wydaną z okazji World Diabetes Day przez Warsawpress. W stolicy oczywiście kursowały specjalnie oznakowane tramwaje z napisem „Nie daj się cukrzycy”.

Z kolei w Łodzi można było przejechać się zabytkowym Trambusem. Zachęcano przechodniów do odwiedzenia tego ambulatorium na kółkach. Udało się namówić ponad 200 osób. Niektórzy otrzymali dzienniczki samokontroli i broszury edukacyjne przygotowane przez firmę Bayer, która wyposażyła kadrę medyczną w glukometry i paski testowe.

Przebadano setki osób

„Ziutek” kursował po Lublinie. Podczas przejazdu zabytkowego trolejbusu linią 156 oraz pod parasolem na Placu Litewskim przebadano ponad 700 osób, rozdano wiele materiałów edukacyjnych na temat cukrzycy. Na rynku w Nowym Sączu postawiono Słodki Namiot. Chętni mogli zbadać sobie glikemię, otrzymać materiały edukacyjne. W Rzeszowie jeździły dwa słodkie autobusy.


...
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.