Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 9 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
NOWA LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH


Mniej za insuliny, więcej za paskiWedług nowej, obowiązującej od 1 stycznia liście leków refundowanych, mniej zapłacimy za niektóre insuliny. Podrożały jednak paski do glukometrów. Zmieniły się też ceny leków doustnych.

Obwieszczenie, które resort zdrowia opublikował 23 grudnia, zmienia odpłatność za preparaty insulinowe. Niektóre potaniały, ale nieznacznie. I tak Actrapid, insulina o szybkim działaniu na poprzedniej liście leków refundowanych kosztowała 14,62 zł, a obecnie pacjent z cukrzycą zapłaci za nią 7,85 zł, a więc o 47 proc. mniej. I to jest już znacząca obniżka. O 5,38 zł, do poziomu 9,24 zł spadnie cena preparatu Insulatard. O kilkanaście groszy obniżone zostały ceny analogów. Chory mniej będzie musiał płacić za długodziałające analogi insuliny; opakowanie Lantusa (płatne za 30 proc. pełnej ceny leku) potaniało o 66 gr, zaś Levemira – 70 gr.

Nie mające dużego wzięcia od dłuższego już czasu wysoko oczyszczone preparaty insulin wieprzowych: Insulinum Lente Wo-S, Insulinum Maxirapid Wo-S, Insulinum Solutio Neutralis Wo-S nie pojawiły się na pierwszej tegorocznej liście – zniknęły. Wszystkie były na ryczałt – kosztowały pacjenta 3,20 zł. Ta informacja przykra jest chyba jedynie dla Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa”, obecnych na rynku leków od blisko 200 lat. Ta polska firma pierwsze preparaty insulinowe uzyskała już 90 lat temu.


...
... pełny artykuł jest na 9 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.