Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 16 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
ORKIESTRA ZAGRAŁA PO RAZ 22.


Na ratunek dzieciom i seniorom


Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem ?Na ratunek?. Jurek Owsiak i jego 120 tysięcy wolontariuszy zbierali pieniądze na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i na godną opiekę medyczną ludzi w wieku podeszłym.


Wydarzeniem towarzyszącym 22. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przemyślu był bieg z cyklu ?Policz się z Cukrzycą?. Jego organizatorem był Przemyski Klub Biegacza. - Fot. Rafał Porada


Podczas ubiegłorocznej
Orkiestry udało się zgromadzić
50,6 mln zł.
W chwili zamknięcia tego numeru Pena nie była znana suma, jaką udało się zebrać w tegorocznym finale. Zbiórka trwa i zapewne nie zakończy się szybko. Przecież nie o rekordy tu idzie, choć suma zebranych pieniędzy jest bardzo istotna; potrzeby są przecież ogromne. Za kilka, może kilkanaście tygodni wszystko będzie wiadomo.

Sprzęt dla szpitali

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na doposażenie szpitalnych oddziałów medycyny ratunkowej. Fundacja WOŚP zamierza zakupić wielonarządowe tomografy komputerowe, takie, które pozwalają znieczulić małych pacjentów, uspokoić pobudzone dzieci, także przyłóżkowe aparaty RTG, aparaty USG, radiologiczne stacje diagnostyczne. Zakupiony sprzęt pozwoli, aby dzieci po urazach zostały szybko i właściwie zdiagnozowane.

Po raz kolejny zbierano pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej seniorów. Podobnie jak przed rokiem. W Polsce jest tylko około 270 geriatrów, zaledwie 35 szpitalnych oddziałów geriatrycznych z około 750 łóżkami. Ich niedostatek jest ogromny, tym bardziej że wydłuża się także w naszym kraju średnia życia. Dlatego Orkiestra wyposaża oddziały w nowoczesne, regulowane łóżka z oprzyrządowaniem, w materace przeciwodleżynowe, ultrasonografy przyłóżkowe, balkoniki ułatwiające chodzenie, urządzenia do rehabilitacji ruchowej, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne, żywieniowe…

Prof. Bohdan Maruszewski, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zapewnia, że kupowany sprzęt zawsze jest bardzo nowoczesny i najwyższej jakości.

„Sto lat” dla Łukasza

Jak zawsze w drugą niedzielę stycznia od rana na ulice każdego miasta wyruszyli wolontariusze z charakterystycznymi puszkami. Ten fenomen socjologiczny potwierdziło 120 tysięcy młodych kwestarzy. Wśród nich był 10- letni Łukasz. Mimo ciężkiej, nieuleczalnej choroby drugi raz kwestował. W dwie godziny (dłużej nie mógł) zebrał aż 300 złotych dla WOŚP. – Będziemy u ciebie jutro – zapowiadał w telewizji Jurek Owsiak. – Jesteś w porządku gość, jesteś naprawdę człowiek, którego chcę przytulić do serca, jesteś człowiek, dla którego mam ogromny szacunek.


...
... pełny artykuł jest na 16 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.