Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Nefropatia i inne chorobyW minionym roku ukazało się II wydanie (uzupełnione) książki „Cukrzycowa choroba nerek (nefropatia cukrzycowa) i inne choroby nerek w cukrzycy” autorstwa prof. Stanisława Czekalskiego. To wartościowe kompendium wiedzy o cukrzycowej chorobie nerek, oparte na bardzo bogatym materiale źródłowym. Zmiana tytułu kolejnego wydania wynika przede wszystkim ze zwiększającej się na całym świecie częstości występowania uszkodzeń nerek spowodowanych cukrzycą, prowadzącej do schyłkowej niewydolności nerek. Autor m.in. charakteryzuje struktury i czynności nerek, czynniki charakteryzujące czynniki wpływające na rozwój ich uszkodzenia w cukrzycy, omawia patogenezę cukrzycowej choroby nerek, zmiany morfologiczne w nerkach wywołane cukrzycą, pisze o zapobieganiu cukrzycowej chorobie nerek, jej leczeniu. Omawia również inne choroby nerek współistniejące z cukrzycą. Książka jest adresowana do lekarzy. Co nie znaczy, że nie może do niektórych rozdziałów sięgnąć pacjent. Pozycja ukazała się w oficynie Termedia Wydawnictwa Medyczne, także dzięki grantowi edukacyjnemu firmy „Servier”.(AK)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.