Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 19 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
CO PISZĄ INNI


Spotkanie olimpijczyka z małymi pacjentami


Michał Jeliński, czterokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski w wioślarstwie, spotkał się z młodymi pacjentami Kliniki Endokrynologii i Diabetologii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym.Michał Jeliński od dziesięciu lat zmaga się z cukrzycą typu 1. Choroba nie była jednak dla niego powodem porzucenia sportu. Dlatego podczas spotkania zachęcał dzieci, aby nie rezygnowały z marzeń. Swoim przykładem udowadnia, że bycie diabetykiem nie musi wiązać się z rezygnacją z pomysłów na życie, nawet tych najśmielszych.

- Staram się na każdym kroku mówić, że warto o siebie dbać, jednym z tych czynników, które dają nam ogromne powodzenie w pokonaniu choroby, oprócz diety i samokontroli, jest aktywność fizyczna - to co ja robię na co dzień, co mnie przekonuje, dzięki czemu mogę normalnie funkcjonować - mówi Jeliński.

Od 20 lat trenuje wyczynowo wioślarstwo, od 10 lat towarzyszy temu cukrzyca. Wykrycie choroby było momentem, gdy nie wiadomo było, czy kariery sportowca nie trzeba zakończyć, ale Michał z niej nie zrezygnował. Okazało się to słuszne, bo mimo choroby zdobył medal olimpijski.

- W pierwszym momencie po usłyszeniu diagnozy jest szok, ale zadaniem lekarzy, rodziny jest to, aby pacjent zaczął normalnie funkcjonować, nie rezygnując ze swoich marzeń - mówi sportowiec. - Potrzebna jest tylko stała samokontrola, świadomość tego, co się je, umiejętność reagowania w momentach gdy zmienia się poziom cukru.


...
... pełny artykuł jest na 19 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.