Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 23 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
MEDYCYNA NATURALNA


Antybiotyk prosto z ula


Dobroczynne właściwości miodu znane są od lat. Ma właściwości antybiotyczne, przeciwzapalne, wykrztuśne i odnawiające. Miód docenili też naukowcy. Od dawna wiadomo, że działa on podobnie jak antybiotyk. Do niedawna nie wiedziano, jaki mechanizm to powoduje. Udało się to ustalić dopiero ostatnio.Odkrycia dokonał zespół pod kierunkiem prof. Sebastiana Zaata z Wydziału Mikrobiologii Uniwersytetu w Amsterdamie. Wykazał on, że silne właściwości bakteriobójcze posiada białko defenzyna-1, które dostaje się do miodu dzięki pszczołom. Wyniki badań opublikowano w czasopismie „Journal of the Federation of American Societies for Experimental Biology”.

Bakterie oporne też się nie oprą

Naukowcy testowali działanie miodu na bakteriach wywołujących choroby i już uodpornionych na wiele antybiotyków, m.in. Bacillus subtilis, Escherichia coli, Staphylococcus aureus.

Badania wykazały, że giną one, gdy do 10 mililitrów roztworu z bakteriami dodaje się od 1 do 2 mililitrów miodu. Wyeliminowano więc poszczególne składniki miodu, aby stwierdzić, które z nich nie mają wpływu na bakteriobójcze działanie. Po usunięciu defenzyny-1 bakteriobójcze działanie miodu spadło prawie do zera.

Defenzyny to grupa białek występujących u kręgowców i owadów. Odgrywają podstawową rolę w funkcjonowaniu systemu odpornościowego.


...
... pełny artykuł jest na 23 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.