Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 3 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
ZINTEGROWANY INFORMATOR PACJENTA


Bez wychodzenia z domu


Nie tylko po odebranie danych dostępowych do systemu Zintegrowany Informator Pacjenta zgłaszają się ludzie, ale i po Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego ? sierpień i wrzesień to szczyt wyjazdów na urlopy. N/z: w punkcie obsługi ubezpieczonych Kujaw


Działający od połowy tego roku ZIP to zbiór danych o naszym leczeniu w pigułce. Dzięki niemu możemy sprawdzić, gdzie się leczyliśmy, ile za to leczenie zapłacił Fundusz, gdzie i kiedy kupiliśmy lek refundowany, ile do niego dopłacił NFZ. Informator pozwala m.in. zorientować się na jakim etapie realizacji jest złożony przez nas wniosek o przyznanie sanatorium, gdzie korzystaliśmy z leczenia uzdrowiskowego.

ZIP zawiera też prawa pacjenta, nasz aktualny status ubezpieczenia w eWUŚ, zasady korzystania z opieki medycznej w ramach ubezpieczenia, także poza granicami Polski, wykaz placówek służby zdrowia mających kontrakt z NFZ, godziny ich urzędowania. Wszystkiego możemy się dowiedzieć bez wychodzenia z domu.

Jak uzyskać bezpłatny dostęp do ZIP? Trzeba się udać do właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu lub do jednego z punktów obsługi ubezpieczonych z dowodem osobistym lub paszportem, podpisać wniosek, odebrać login i hasło dostępu do konta. Inna możliwość – złożyć wniosek poprzez stronę zip.nfz.gov.pl, a następnie w siedzibie NFZ odebrać login i hasło dostępu do konta. A potem już tylko korzystać z domowego komputera, mając dostęp przez wiele lat do wiedzy o swoim leczeniu.

Od oczątku lipca tysiące pacjentów podjęło starania, aby mieć wgląd w historię swego korzystania ze świadczeń służby zdrowia. W ciągu pierwszych ośmiu dni 23 tysiące osób uzyskało dostęp do ZIP. Do 13 sierpnia w całym kraju liczba ta zwiększyła się do prawie 180 tysięcy.


...
... pełny artykuł jest na 3 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.