Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Lantus refundowany


Od września br. rozszerzone zostały wskazania do refundacji pacjentom z cukrzycą typu 2., leczonych insuliną NPH (o średnio długim czasie działania).W11. projekcie obwieszczenia Ministra Zdrowia refundacją objęto insulinum glargine, czyli Lantus (nazwa handlowa).

Od połowy ubiegłego roku ten rekombinowany analog insuliny ludzkiej o przedłużonym działaniu, trwającym przez całą dobę bez wyraźnego szczytu, jest refundowany osobom z cukrzycą typu 1., choć tylko w 30 procentach. To znaczy, że pacjenci płacą za jedno opakowanie 74,11 zł. Podobnie jak inny analog insulin długo działających – insulinom determinum, pod nazwą handlową Levemir.

Lantus od 1 września br. będzie refundowany dla diabetyków z cukrzycą typ 2, ale tylko w określonych przypadkach. Rozszerzono wskazania objęte refundacją insulinum glargine, czyli preparatu Lantus.

Z dobrodziejstwa refundacji mogą korzystać pacjenci z cukrzycą typu 2. Leczeni insuliną NPH od co najmniej pół roku z hemoglobiną glikowaną (HbA1c) co najmniej 8% oraz ci, u których pojawiają się udokumentowane nawracające epizody ciężkiej lub nocnej hipoglikemii. W przypadku osób z cukrzycą typu 1. analog ten będzie dotyczył refundacji dzieci w wieku 2-6 lat, a także diabetyków z cukrzycą o znanej przyczynie (zgodnie z definicją wg WHO).


...
... pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.