Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 14 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
RAZEM JEST ICH WIELU


Maraton przez całe życie


Spotkanie wyznaczyli sobie w Gołąbkach, w ośrodku ?Jutrzenka? nad jeziorem Przedwieśnia. Koło Terenowe Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Trzemesznie 18 lipca świętowało swoje 25-lecie.


Uroczystość prowadzili prezeska Maria Głowacka i wiceprezes Edmund Szlacheta.


Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych członków Stowarzyszenia.


Mszę św. odprawił ks. prałat Piotr Kotowski, podczas której chorzy przystępowali do Komunii św.


Dziś zapomnicie o swojej słodkości ? śpiewem zapewniał osoby z cukrzycą ?Złoty Liść?.


Na uroczystości nie mogło zabraknąć urodzonego w Trzemesznie szewca Jana Kilińskiego, bohatera insurekcji kościuszkowskiej. W postać patrona miasta wcielił się Wojciech Bisikiewicz, szewc w czwartym pokoleniu.


Pierwsze zebranie wyborcze osób z cukrzycą tego położonego na Szlaku Piastowskim miasta, traktowane też jako założycielskie, odbyło się 11 lipca 1987 r. Na czele zarządu stanęła Dorota Dorywalska. Z dokumentacji koła wynika, że rok później liczyło zaledwie 25 osób. Dziś ma już 176 członków.

- W początkowych latach działalność skupiała się na niesieniu wzajemnej pomocy w pokonywaniu choroby – wspominała podczas uroczystości obecna prezeska koła, Maria Głowacka. – Zarząd Wojewódzki PSD w Bydgoszczy okazywał dużą pomoc w zaopatrzeniu chorych w sprzęt do pomiarów glukozy we krwi, w materiały informacyjne o stosowaniu prawidłowej diety i poznawaniu choroby…

Z kolei w okolicznościowym referacie zatytułowanym „Zwycięstwo nad cukrzycą” wskazała m.in., że wiedza na temat choroby jest kluczem do sukcesu w walce z cukrzycą. – Nasz wyścig z cukrzycą to maraton, który nie kończy się po 42 kilometrach, ale trwa całe życie – mówiła.

Historię postępów w leczeniu cukrzycy, odkryć medycznych służących terapii przedstawił zebranym Edmund Szlacheta, wiceprezes Koła Terenowego PSD w Trzemesznie.


...
... pełny artykuł jest na 14 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.