Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 21 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
POTRZEBA WIĘCEJ INORMACJI I LEPSZEJ OCHRONY KONSUMENTÓW


Suplementy diety czy leki?


Suplement diety poprawi twoje zdrowie, głoszą chwytliwe hasła, zachęcające do kupowania często drogich preparatów, których w aptekach pełne półki.Aby umieścić informację sugerującą, że suplement diety posiada właściwości przypisane lekom, producent będzie musiał to udowodnić.

Suplement diety jest bowiem żywnością, a nie lekiem, a więc nie zapobiega chorobom i ich nie leczy. Podkreślanie szczególnych walorów odżywczych m.in. ze względu na wartości kaloryczne lub zawartość substancji o określonym wpływie na funkcje organizmu, już wkrótce będzie musiało być poparte dowodami naukowymi potwierdzającymi związek między produktem żywnościowym lub jednym z jego składników a zdrowiem.

Jak to się odbywa?

Producent musi złożyć tzw. oświadczenie zdrowotne pozytywnie zaopiniowane przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Oświadczenia te opisują lub powołują się m.in. na rolę składnika odżywczego lub innej substancji we wzroście, rozwoju i funkcjach organizmu, funkcje psychologiczne lub behawioralne, odchudzanie, kontrolę wagi ciała, zmniejszanie poczucia głodu, zwiększenie poczucia sytości lub zmniejszanie ilości energii dostępnej z danego sposobu odżywiania się. Za użycie niedozwolonego oświadczenia grożą konsekwencje, m.in. wycofanie produktu z obrotu.


...
... pełny artykuł jest na 21 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.