Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
28 proc. zadowolonych ze służby zdrowia


Niezadowolonych jest 68 proc. To dużo, ale jest lepiej niż dwa lata temu. Wtedy tylko 19 proc. Polaków pozytywnie oceniało funkcjonowanie opieki zdrowotnej - wynika z badań CBOS.Dobre oceny najczęściej wystawiają najmłodsi i najstarsi, osoby z niskim wykształceniem, pochodzące z niewielkich miejscowości. Badani wskazują, że silną stroną polskiej służby zdrowia jest dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu. Twierdzi tak 74 proc. respondentów. Pozytywnie oceniane są kompetencje lekarzy, ich zaangażowanie w pracę. Ale już tylko ponad połowa osób biorących udział w badaniach dobrze oceniła: wykorzystanie w leczeniu nowoczesnej aparatury, nocną pomoc, warunki leczenia oraz życzliwość i troskę w podejściu do pacjentów. 67 proc. narzeka na długi czas oczekiwania na badania diagnostyczne, aż 65 proc. wskazuje na utrudnienia w dostępie do lekarzy specjalistów.

Osoby biorące udział w badaniu miały też wskazać przyczyny problemów w służbie zdrowia. 42 proc. uważa, że są one związane z niewłaściwą dystrybucją środków przeznaczonych na opiekę medyczną. Trudność z dostępem do lekarzy i nie najlepsza jakość świadczeń medycznych zdaniem 39 proc. pytanych także wynika ze złego gospodarowania pieniędzmi. 30 proc. respondentów uważa, że jedynym skutecznym sposobem rozwiązania problemów z opieką medyczną jest zlikwidowanie obowiązkowej składki zdrowotnej. Ale tylko jedna siódma badanych opowiada się za wprowadzeniem częściowej odpłatności za wszystkie usługi medyczne świadczone w ramach powszechnego ubezpieczenia.

(Badanie z 5-11 czerwca 2014 r. na liczącej 1044 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków).

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.