Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 7 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Bezpieczeństwo w domu
Jednym z największych zagrożeń, z jakimi spotykają się na co dzień osoby samotnie przebywające we własnym mieszkaniu lub domu, jest nagłe zasłabnięcie, upadek lub inne zdarzenie wymagające szybkiej pomocy z zewnątrz. Czasem wystarczy pomoc w podniesieniu z podłogi, podanie szklanki wody lub doprowadzenie do wygodnego fotela, czasem jednak konieczne jest wezwanie pogotowia, udzielenie szybkiej pomocy przedmedycznej lub szybkie podanie leków – a najczęściej i jedno, i drugie, i trzecie.

Gdy nagłe pogorszenie samopoczucia, początki utraty przytomności lub upadek wystąpią w czasie pobytu poza domem – w pracy, na ulicy, w otoczeniu innych ludzi – możliwość uzyskania szybkiej pomocy jest prawie pewna. Natomiast gdy stanie się to w pustym mieszkaniu – drogą ratunku jest jak najszybsze zawiadomienie o tym najbliższych i danie im możliwości działania.

Z takimi zagrożeniami spotykają się osoby chore, niepełnosprawne, ale także ludzie czynni zawodowo i towarzysko, mający jednak problemy zdrowotne i spędzające sporo czasu samotnie w domu. Wśród nich dużą grupę podwyższonego ryzyka stanowią diabetycy, narażeni na nagłe ataki śpiączki.

Co robić, gdy nagle zaczyna się nam zacierać widok naszego otoczenia, gdy czujemy że za chwilę stracimy kontakt z rzeczywistością? Naturalnym odruchem jest wezwanie pomocy. Gdy nikogo nie ma w domu – staramy się zadzwonić. Ale gdy świat zaczyna się w szybkim tempie oddalać od nas, gdy ogarnia nas niemoc i lęk – na szukanie telefonu, wybieranie numeru i czekanie na połączenie może nie być czasu.


...
... pełny artykuł jest na 7 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.