Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
KONTROWERSYJNY POMYSŁ RESORTU ZDROWIA


Chorzy tracą wzrok zamiast pracować


Jeżeli odczytasz na tablicy u okulisty litery w piątym rzędzie to widzisz za dobrze, aby mieć refundowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia operację zaćmyResort zdrowia postanowił sięgnąć tym razem do kieszeni najstarszych pacjentów. Od nowego roku chce by NFZ płacił tylko tym chorym, u których zaćma jest już w bardzo zaawansowanym stanie. W pozostałych przypadkach koszty zabiegów muszą ponosić sami pacjenci.

Specjaliści szacują,

że na zabieg usunięcia zaćmy czeka w Polsce blisko pół miliona osób. Po wprowadzeniu nowego kryterium kolejka do operacji skróci się aż o połowę. W opinii resortu kolejka jest sztucznie pompowana, ponieważ kiedy przychodzi termin zabiegu wiele osób z niego rezygnuje, gdyż widzi jeszcze dobrze. Resort zdrowia liczy też, że radykalnie zmniejszy się liczba opercji zaćmy wykonywanych za granicą, np. w Czechach, za które płaci NFZ w ramach europejskiej dyrektywy o transgranicznej opiece medycznej, która weszła w życie pod koniec ubiegłego roku. Dopiero pod groźbą nałożenia na Polskę przez Komisję Europejską wielomilionowych kar, sejm uchwalił przepisy w tej sprawie.

Zdaniem okulistów,


...
... pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.