Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
GO BLUE FOR BREAKFASTZdrowe odżywianie rozpoczyna się od śniadania – przypomina Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) z okazji tegorocznego Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.

Jak co roku środowisko osób związanych z cukrzycą obchodzić będzie 14 listopada swój dzień. Przebiegać on będzie pod tym samym hasłem - „Cukrzyca: Chrońmy naszą przyszłość”. Ideą tegorocznych obchodów jest „Zdrowy styl życia i cukrzyca”. Ta myśl inauguruje trzyletni cykl tych dni.

Wyróżnikiem obecnego ŚDWzC będą „niebieskie śniadania”. Niebieskie dlatego, że kolor ten przypisany jest cukrzycy. A od śniadania zaczyna się dzień. Zdrowe śniadanie rozpoczyna dietę cukrzycową.

IDF apeluje do organizacji zrzeszających pacjentów z cukrzycą, aby w tym okresie ich ogniwa organizowały wspólne, zdrowe, bogate w warzywa śniadania. Chodzi też o to, aby zachęcały do zmiany złych nawyków żywieniowych.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków namawia do zapraszania na niebieskie śniadania także znajomych, sąsiadów, osoby nie mające cukrzycy. Warto takie spotkania przy wspólnym stole organizować w znanych miejscach publicznych, z udziałem mediów. Stowarzyszenie sugeruje zachęcanie uczestników tych śniadań do wkładania na takie spotkania odzieży w niebieskich kolorach. Gdy organizacja spotkania zostanie potwierdzona, a liczba uczestników oszacowana, PSD prosi o przesłanie informacji do biura (e-mail: biurozg@diabetyk. org.pl, tel. 52 346-06-92), które następnie przekaże ją do IDF. Federacja zamierza stworzyć światową mapę śniadań wraz z podaniem liczby uczestników. Pożądane jest również nadsyłanie do Biura Zarządu Głównego PSD zdjęć, przepisów kulinarnych. Zostaną przetłumaczone na język angielski i wysłane do siedziby IDF.(ak)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.