Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Kupują przychodnie


Prowadzenie przychodni może być dość intratnym interesem. Także w Polsce. Dostrzega to rodzimy kapitał i kupuje zakłady opieki zdrowotnej.

W lipcu największy hurtowy dystrybutor farmaceutyków w Polsce – firma Neuca w Toruniu, znana m.in. niektórym diabetykom z Programu Pomocy Pacjentom, z poradnika „Jak żyć z cukrzycą”, ze sponsoringu Toruńskiej Szkoły Cukrzycy – kupiła ZOZ-y w Dzierżoniowie i Niemczy, należące do firmy Pro Familia. Wcześniej stała się posiadaczem przychodni „Ognik” w Poznaniu. Korzysta z niej ponad 6,5 tys. pacjentów.

PZU zamierza wykroczyć poza rynek świadczeń ubezpieczeniowych. Ta spółka akcyjna, której głównym udziałowcem jest Skarb Państwa, zamierza utworzyć własną sieć przychodni. Nabyła już od Orlenu spółki Orlen Medica i Prof.- Med. Zajmujący się wytwarzaniem, sprzedażą i dystrybucją energii elektrycznej Tauron podpisał umowę sprzedaży na rzecz TFI PZU Przedsiębiorstwa Świadczeń Zdrowotnych i Promocji Zdrowia Elvita Jaworzno. Elvita świadczy kompleksowe usługi z zakresu profilaktyki zdrowotnej i leczenia w ramach wszystkich specjalności. PZU interesuje się m.in. należącym do KGHN Miedziowym Centrum Zdrowia. Takich przykładów można znaleźć więcej.

Czy proces koncentracji POZ w rękach dużych sieci powoduje niepokój wśród obecnie działających na rynku lekarzy? Takie pytanie postawiło Wydawnictwo Termedia prezesowi Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. – Nie boimy się, robimy swoje –powiedziała Bożena Janicka. - Myśmy już mieli do czynienia w Polsce z dużymi sieciami zawiadującymi POZ. Wtedy te instytucje nazywały się ZOZ. I model obecny okazał się sprawniejszy od „sieciowego”. Szczególnie w małych miejscowościach dzisiejszy model lekarza żyjącego na miejscu, będącego członkiem lokalnej społeczności jest trudny do zastąpienia.(ajk)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.