Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 7 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
MARSZ CHORYCH DO MINISTERSTWA ZDROWIA


Stop otyłości


Bardzo dużo osób z cukrzycą typu 2. ma nadwagę, wielu z nich ma otyłość. 7 sierpnia odbył się marsz chorych do Ministerstwa Zdrowia pod hasłem ?Wysłuchajcie nas, pomóżcie. Stop otyłości w cukrzycy?.


Beata Stepanow i Dariusz Gnatowski udzielają wywiadu reporterom TVP.


Otyli pacjenci z cukrzycą przemaszerowali trasę od Kolumny Zygmunta III Wazy, czyli od placu Zamkowego, do Ministerstwa Zdrowia, czyli na ul. Miodową, pod pałac Paca w Warszawie. Reprezentowali także organizatorów - Fundację „Wstańmy Razem. Aktywna Rehabilitacja” oraz Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej.

- Celem marszu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa i Ministra Zdrowia na trudną sytuację najbardziej otyłych pacjentów z cukrzycą typu 2. – mówił krakowski aktor Dariusz Gnatowski (znany m.in. z serialu „Świat według Kiepskich”, gdzie gra rolę Arnolda Boczka), założyciel Fundacji „Wstańmy Razem. Aktywna Rehabilitacja”.

- Od kilku już lat z nadzieją oczekujemy na refundację nowoczesnych leków, które są dla nas najlepszą opcją leczenia. Pomagają dobrze kontrolować poziom glukozy we krwi, opóźniają konieczność terapii insuliną i w przeciwieństwie do niej nie powodują tycia, a wręcz przyczyniają się do spadku masy ciała. Niestety, leki te nie znalazły się na nowej liście refundacyjnej, która zaczęła obowiązywać od pierwszego lipca.


...
... pełny artykuł jest na 7 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.