Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Świętowali latem


Maria Głowacka i Wojciech Kaczmarek zostali wyróżnieni pucharami przez władze Trzemeszna.


Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Trzemesznie zazwyczaj latem obchodzi Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Nie inaczej było i tym razem. 23 lipca, a nie 14 listopada, uroczystości odbyły się w pobliskich Gołąbkach. „Cukrzyca cichym zabójcą naczyń” – pod takim hasłem, wprost nawiązującym do tematu odbywającego się w czerwcu w Ostródzie Ogólnopolskiego Dnia Diabetyka i Krajowej Konferencji Diabetologicznej, przebiegało spotkanie chorych w tamtejszym ośrodku wypoczynkowym „Jutrzenka”. Doktor Tadeusz Dereziński mówił o tym jak należy żyć z cukrzycą, aby uniknąć powikłań. Z kolei prezeska Maria Głowacka zachęcała uczestników spotkania do czujności, obserwowania własnej kondycji zdrowotnej, zapobiegania powikłaniom cukrzycowym, m.in. przestrzegając zasad diety cukrzycowej, aktywności ruchowej, ścisłego stosowania się do zaleceń lekarza. Nie zabrakło rozmaitych wyróżnień. Medale 30-lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków otrzymali Aneta Gładych-Woźniacka, Anna Kaczmarek, ks. prał. Piotr Kotowski. Złotą Odznakę PSD wręczono Maciejowi Adamskiemu, Agnieszce Blejwas-Macioł i Tadeuszowi Skrzypczakowi. Statuetkami „Dar Serca” wyróżniono Ewę Bisikiewicz, Tadeusza Derezińskiego, Andrzeja Kubickiego.

Fot. Z archiwum tygodnika „Przemiany na Szlaku Piastowskim”(k-i)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.