Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
W dwóch zdaniach


Stowarzyszenie Psyche Soma Polis w ramach społecznego projektu „Słodkie życie z cukrzycą“ organizuje 13 września w Poznaniu konferencję „Jak można dobrze żyć z cukrzycą“. Jej celem jest poszerzenie wiedzy wielkopolskiej młodzieży i ich rodziców z zakresu radzenia sobie z cukrzycą typu 1.

Jedz dwa razy dziennie garść pistacji - zachęcają amerykańscy naukowcy. Zaledwie 90 g pistacji (ok. 150 sztuk) dziennie sprzyja zdrowiu osób chorych na cukrzycę - pomaga utrzymać ciśnienie krwi w normie (a nawet je obniża) oraz działa ochronnie na serce.

„Pułapki codziennej praktyki lekarskiej” to temat październikowej konferencji w Poznaniu. - Ci, którzy nie są lekarzami czują zazdrość, że w żaden sposób nie można nad nami zapanować. A jednak 90 proc. z nas pozostanie lojalnych wobec pacjenta. Jedno co musimy zrobić - to popełniać jeszcze mniej błędów – mówił podczas ubiegłorocznej edycji tej konferencji prof. Leszek Czupryniak, prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

W drugim roku po wprowadzeniu ustawy refundacyjnej, czyli w 2013, wydatki NFZ na refundację leczenia i diagnostyki cukrzycy były o 360 mln zł niższe niż w 2011 r. Nie przełożyło się to jednak w jakikolwiek sposób na finansowanie nowych leków dla chorych na cukrzycę.

Eutanazja to najlepsza propozycja dla ubogich pacjentów chorych na raka – uważa minister zdrowia Litwy, którego media nazywają „ministrem śmierci”. „Jak minister zdrowia może wydawać wyrok śmierci na najbiedniejszych?” – pytają lekarze, pacjenci.

„Diabetologia-Kompendium” to nowa książka pod redakcją prof. Leszka Czupryniaka, prezentująca aktualne dane na temat patogenezy, patofizjologii, rozpoznawania i leczenia wszystkich typów cukrzycy i jej powikłań. Autorami są lekarze, którzy w codziennej pracy łączą opiekę nad pacjentami z działalnością naukową i dydaktyczną, dzięki czemu najnowsze informacje z diabetologii zostały przedstawione w sposób praktyczny, pozwalający zdobycze nauki przełożyć na język medycyny klinicznej.Zebrał: AK
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.