Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
PROMOCJA


Zadbaj o swój glukometr


Prawidłowy pomiar glikemii w dużej mierze zależy od czystości poszczególnych elementów aparatu, zwłaszcza w przypadku glukometrów działających na bazie metody optycznej.


Duże znaczenie ma także właściwe przechowywanie urządzeń pomiarowych i pasków, a więc właściwa temperatura, wilgotność i nasłonecznienie.

Glukometry należy czyścić zawsze w przypadku:

  • widocznych zabrudzeń w okienku pomiarowym/ prowadnicy paska
  • przed otwarciem nowego opakowania pasków testowych
  • co najmniej raz na 2 miesiące.

Do czyszczenia okienka pomiarowego używaj tylko zimnej wody, miękkiej, nie pozostawiającej kłaczków szmatki lub wacika bawełnianego. Do dezynfekcji należy używać tylko 70% alkoholu. Każdy inny środek czyszczący może uszkodzić aparat lub zakłócić jego funkcje pomiarowe.

Najpierw okienko prowadnicy paska należy przetrzeć zimną wodą a następnie 70% alkoholem. Następnie prowadnicę należy przetrzeć do sucha i poczekać aż całkowicie zyschnie. Podczas czyszczenia należy unikać porysowania okienka pomiarowego, gdyż może to zakłócić prawidłową pracę tego elementu. Kiedy wszystkie elementy są całkowicie suche, prowadnicę możną wsunąć do aparatu. Po wyczyszczeniu aparatu należy przeprowadzić test kontrolny.

Zakres temperatur

Dopuszczalny zakres temperatur otoczenia w czasie przeprowadzania pomiaru od +10oC do + 40oC. Badanie może być również przeprowadzone w szerszym, dopuszczalnym zakresie temperatur (od +5oC do +10oC lub od +40oC do +45oC), ale wynik powinien być odczytany z pewną ostrożnością. Jeżeli zakres tempera- tur jest zbliżony do skrajnych granic, wyświetli się symbol termometru.


...
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.