Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Dodać zdrowia do lat


Podbiałostocka gmina Juchnowiec Kościelny jest dobrym przykładem prowadzenia profilaktyki zdrowotnej, zachęcającej osoby starsze do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.


Seniorzy chetnie korzystali z zajęć aqua aerobiku na krytej pływalni. Jest to rodzaj gimnastyki korekcyjnej odciążającej układ kostnostawowy.


W bieżącym roku – od kwietnia do grudnia – Gminna Biblioteka Publiczna, korzystając ze środków unijnych, realizowała projekt „Dodać zdrowia do lat”, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób w wieku 50+. Zajęcia odbywały się w wiejskiej świetlicy w Koplanach oraz w innych miejscowościach. Prowadzono m.in. warsztaty kulinarne (przyrządzanie zdrowych posiłków), gimnastykę korekcyjną, marsze z kijkami, spotkania z lekarzem geriatrą, dietetykiem, kosmetyczką, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Ruch na świeżym powietrzu oraz wiedza na temat zdrowego odżywiania szczególnie przydała się paniom i panom mającym kłopoty z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru we krwi, nadwagę oraz dolegliwości stawowo-ruchowe.

W sumie przeprowadzono blisko 50 warsztatów, zajęć, różnorodnych spotkań i wycieczek m.in. do Białegostoku, Szepietowa i Waniewa. Koordynatorem projektu jest pani Bożena Cylko, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Juchnowcu.

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.