Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 8 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Koniec z cukrzycą i otyłością?


? ale po amerykańsku. Tak można rozszerzyć tytuł kolejnej książki kucharskiej na naszym rynku. ?Dla tych wszystkich, którzy chcą wyzdrowieć? ? dedykuje ten poradnik czytelnikom doktor Mark Hyman.Autor - amerykański lekarz, zwolennik medycyny funkcjonalnej, m.in. doradca medyczny Billa i Hillary Clinton – zajmuje się od lat leczeniem cukrzycy, zwłaszcza typu 2. i jakże często jej towarzyszącej otyłości. Gotowanie postrzega jako „czynność rewolucyjną”, szczególnie to domowe. Leczenie cukrzycy i otyłości może się odbywać - jego zdaniem – w… kuchni.

Nim jednak zaprosi czytelnika do kuchni omawia sześciotygodniowy plan cofnięcia „cukrzyco-otyłości”. Pyta, wyjaśnia, radzi. Na początek namawia do prowadzenia osobistego dziennika, w którym powinny być wpisywane takie podstawowe parametry jak masa ciała, wzrost, obwód w pasie, ciśnienie tętnicze, wskaźnik BMI… Poleca wypełnienie dość szerokiego testu na „cukrzycęotyłość”. Omawia przygotowania do zmagań z tym schorzeniem, poczynając od kuchni. Radzi w co zaopatrywać szafki kuchenne i lodówkę, jakie walory winny posiadać produkty spożywcze. Wskazuje m.in. jakie mają indeksy glikemiczne.

Nie unika na każdym kroku dydaktyki. „Niech pożywienie będzie Waszym lekarstwem” – namawia. „Wybierajcie pokarmy roślinne o ciemnych kolorach” – radzi. „Uważajcie na ukryte alergie pokarmowe oraz nietolerancje” – przestrzega.


...
... pełny artykuł jest na 8 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.