Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 20 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
CUKRZYCA - WARTO SIĘ BADAĆ


nie dla cukrzyków


Cukrzycy nie da się wyleczyć, to fakt. Faktem jest też, że choroba wykryta odpowiednio wcześnie daje się skutecznie kontrolować i często nie wymaga rezygnacji z dotychczasowego życia.Jedyną skuteczną metodą zdiagnozowania cukrzycy jest pomiar stężenia cukru we krwi. Badanie polega na pobraniu próbki krwi z żyły. Trwa tylko parę sekund, a jego całkowity koszt wynosi od 3 do 5 zł. Średnio co 10 sekund stwierdza się cukrzycę u dwóch osób, a jedna umiera w jej następstwie. Szacuje się, że 40% chorych, nie zdaje sobie z tego sprawy i tym samym nie korzysta z żadnej formy terapii.

Cukrzyca może rozwijać się latami, nie dając widocznych objawów. W tym czasie systematyczne wyniszcza organizm. Najszybciej uszkadza nerki, serce, naczynia krwionośne, oczy i układ nerwowy. Badania kontrolne dają szansę wykrycia i kontrolowania choroby, nim pojawią się jej groźne powikłania.

Najczęściej wymieniane objawy cukrzycy:

  • częste oddawanie moczu,
  • nadmierne pragnienie,
  • zwiększone łaknienie,

...
... pełny artykuł jest na 20 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.