Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 22 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Słodziki bezpieczne


Towarzystwa naukowe potwierdzają bezpieczeństwo stosowania niskokalorycznych substancji słodzących w produktach żywnościowych. Na prośbę naszych Czytelników wracamy do tego tematu.W ubiegłym roku Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością i Polskie Towarzystwo Diabetologicznego pozytywnie wypowiedziało się w sprawie stosowania tzw. słodzików w specjalnie opublikowanym wspólnym „Stanowisku”. Stowarzyszenia odniosły się do doniesień naukowych na temat rzekomego wzrostu zachorowań na choroby nowotworowe u zwierząt, które podczas badań karmiono sacharyną, aspartamem i cyklaminianami. Podkreślono, że ostatnie badania przeprowadzone u ludzi takiego ryzyka nie wykazały.

„Jednym z największych wyzwań współczesnej medycyny jest wzrost częstości nadwagi i otyłości oraz jej powikłań głównie cukrzycy typu 2. i chorób układu krążenia – czytamy w „Stanowisku”. Otyłość została przez WHO zaliczona do epidemii XXI wieku. Przyczyną epidemii otyłości są zmiany stylu życia, takie jak brak aktywności fizycznej i nadmierne spożycie wysoko przetworzonej żywności o wysokiej gęstości energetycznej, prowadzące do dodatniego bilansu energetycznego. Skuteczne zapobieganie i leczenie nadwagi i otyłości oraz ich powikłań wymaga trwałych zmian stylu życia, co jest trudne ze względu na liczne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, które z czasem zmniejszają motywację osoby zmuszonej do odmawiania sobie spożywania pokarmów o ulubionym smaku.”


...
... pełny artykuł jest na 22 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.