Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Ułatwi leczenie


Ukazała się książka ?Osobiste pompy insulinowe i ciągłe monitorowanie glikemii?. To pierwsza taka pozycja na naszym runku, poświęcona terapii poprzez nowoczesne technologie w leczeniu cukrzycy.


NFZ od 2012 roku kupuje także młodzieży do 26 roku pompy insulinowe. Ponadto pacjenci uprawnieni do refundacji pomp mają także prawo do refundacji osprzętu (wkłucia i dreny).

Używanie w terapii cukrzycy pompy insulinowej wymaga intensywnej edukacji pacjenta. Samo zastosowanie urządzenia nie polepszy wyników leczniczych. Dlatego ten podręcznik ma szczególne znaczenie dla młodszych pacjentów i członków ich rodzin, ale też dla lekarzy. Ułatwia wszystkim opiekującym się chorymi korzystającymi z pomp insulinowych prowadzenie terapii na najwyższym poziomie.

Omawia pierwsze kroki w leczeniu z wykorzystaniem osobistej pompy insulinowej, omawia wlew podstawowy, podawanie bolusów, terapie z wykorzystaniem osobistej pompy insulinowej w różnych grupach wiekowych, codzienne życie z pompą insulinową. Druga część książki poświęcona jest ustawicznemu monitorowaniu glikemii, a trzecią zatytułowano „Polscy pacjenci a osobiste pompy insulinowe i CGM”Autorami są Ulrike Thurm i Bernhard Gehr, zaś redaktorami polskiego wydania tego podręcznika są Bogna Wierusz-Wysocka i Andrzej Gawrecki, poznańscy diabetolodzy. Książkę można kupić na www.termedia.pl(k-i)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.