Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Myj często ręceNasze zdrowie w naszych, czystych rękach. I to dosłownie. Jak wynika z szacunku lekarzy rodzinnych, skupionych wokół Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, co ósmy Polak nie myje rąk przed jedzeniem i co drugi mężczyzna, i co czwarta kobieta po wyjściu z toalety. Większość osób nie myje rąk dokładnie, między palcami, a jedynie je płucze. Na mycie rąk trzeba poświęcić minimum 20-30 sekund. W przeciwnym razie na rękach pozostają rota wirusy, noro wirusy, gronkowce złociste od zakażeń pokarmowych i skóry, Salmonella, jaja owsika, wirusy grypy i inne bakterie.

Na przykład przeziębienie rozprzestrzenia się przez podawanie rąk. Jeśli mamy katar pocieramy nos i potem dotykamy klamek, klawiatury komputera lub pilota czy telefonu. W ten sposób przekazujemy wirusy innym osobom. Wirusy mogą przetrwać nawet kilka godzin i tylko mycie rąk ciepłą, bieżącą wodą z mydłem, skutecznie je zwalcza. Warto wiedzieć, że aż 69 proc. Zakażeń pokarmowych (m.in. biegunki) wynika z przenoszenia zarazków przez brudne ręce i 80 proc. Różnych infekcji jest tego skutkiem.(reg)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.