Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
ZŁOTY STETOSKOP


Najlepsza


Po raz kolejny, trzeci z rzędu wygrała plebiscyt dziennika ?Nowości? pod nazwą ?Złoty Stetoskop?. Ponad 1800 pacjentów w minionym roku uznało ją za pielęgniarkę, która najlepiej wykonuje swój zawód.


Nadciśnienie tętnicze krwi należy do czynników ryzyka cukrzycy. Jego mierzenie to rutynowa praktyka dla Grażyny Dudek.


Mówią o niej: miła, ciepła, serdeczna, gotowa zawsze pomóc, nie ma rzeczy, której by nie załatwiła, zrobi niemal wszystko o co poprosimy, bezpośrednia, ale zna się na rzeczy. A koleżanki: fachowiec, dobrze przygotowana do tego co robi, ma wiedzę, dużo z siebie daje, fajnie się z nią pracuje...

Grażyna Dudek z Wojewódzkiego Centrum Diabetologii w Toruniu wykonuje swój zawód od 30 lat, z czego 27 przepracowała w poradni diabetologicznej. Za „własne pieniądze” skończyła również kurs edukatora.

W rozmowie z pacjentami dość często wykrywa błędy w diecie. Stara się ich przekonać, że dieta cukrzycowa jest jednym z czynników wspomagających leczenie. Uważa, że najlepsze leki nie poprawią stanu zdrowia chorego na cukrzycę, jeśli niewłaściwe się odżywia, nie przestrzega pory posiłków.

- Siostra Grażyna jest mi niezbędna w doradzaniu – twierdzi Przemysław Karwasiński, pacjent z cukrzycą od 16 lat. – Na przykład w sprawach związanych z glukometrem. Potrafi wspierać psychologicznie, aby nie przejmować się drobiazgami, a nawet gorszymi wynikami. Uczy z optymizmem patrzeć na świat, ale i zachęca do zmiany złych nawyków.


...
... pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.