Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Nowy lek na gojenie ranTen lek może być panaceum na problemy gorszego gojenia się ran u osób m.in. z cukrzycą; może pozwolić uniknąć m.in. powikłania zwanego stopą cukrzycową. Osiem polskich zespołów badawczych pracuje nad tym. Problem utrudnionego gojenia się ran w cukrzycy z czasem – jak wiadomo – prowadzi do poważnych powikłań, jak choćby tzw. stopa cukrzycowa, czego finałem bywa amputacja kończyny. Zaburzenia krążenia krwi u diabetyków sprawiają, że u chorych szybciej tworzą się blaszki miażdżycowe w tętnicach, co spowalnia przepływ krwi, do tkanek dostaje się mniej tlenu oraz czynników przyspieszających gojenie. Polscy naukowcy prowadzą zaawansowane badania nad lekiem, który ma przyspieszyć gojenie się ran. Pracują nad tym cztery placówki naukowe i dwie firmy biotechnologiczne, w większości z Gdańska. Chodzi o związki chemiczne, nie występujące w naturze. Mają one stymulować reorganizację organizmu, a nie jak najczęściej szukano do tej pory rozwiązania tego problemu – transplantacji komórek. Efektów prowadzonych badań można oczekiwać nie wcześniej jak za 3 lata.(ajk)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.