Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Wykryty w oddechuRak płuc rozpoznany w pierwszym stadium jest w 71 proc. uleczalny. Niestety, u 85 proc. pacjentów wykrywany jest później, co obniża prawdopodobieństwo wyleczenia. Dzięki brytyjskim naukowcom nowotwór ten może być wykryty wcześniej. Uczeni z Uniwersytetu w Cambridge zaprojektowali analizator oddechu, który na podstawie substancji znajdujących się w wydychanym powietrzu jest w stanie zidentyfikować obecność nowotworu w płucach, zanim pojawią się jakiekolwiek symptomy. Urządzenie jest wielkości niewielkiej monety; co czyni je najmniejszym, najbardziej mobilnym i najefektywniejszym urządzeniem diagnostycznym na świecie. Ponadto jest 100 razy tańsze niż aktualnie dostępne metody. Pierwsze urządzenia wejdą na rynek we wrześniu 2015 roku.(ZK)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.