Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Czy wiesz, że:Gorąca herbata z plasterkiem topinambura lepiej smakuje niż z plasterkiem cytryny, dlatego bulwy tej rośliny bywają nazywane cytrusami północy. Swoją nazwę topinambur zawdzięcza Indianom z plemienia Tupinamba, zamieszkującym Amerykę Północną, którzy migrowali po kontynencie w poszukiwaniu nieśmiertelności. Słonecznik bulwiasty ma wiele nazw, m.in. Jerusalem Artichoke, „kanadyjski ziemniak“, gruszka ziemniaczana, karczoch jerozolimski. Topinambur w diecie diabetyków – w przeciwieństwie do ziemniaków jest szczególnie zalecany ze względu na tolerowaną przez tę grupę chorych inulinę, będącą odpowiednikiem skrobi w ziemniakach. Topinambur nie zawiera skrobi.

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.