Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Wyższe dopłaty z PFRON


W bieżącym roku wzrosły znacząco dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych, na likwidację barier architektonicznych, na zakup sprzętu przyznawane przez powiatowe i miejskie OPR.


  • Do 1512 zł podwyższono dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych, czyli o prawie 200 zł. Taką pomoc będą mogły otrzymywać osoby niepełnosprawne znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji (40 proc. przeciętnego wynagrodzenia).
  • Do 134 zł wzrosły dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności (30 proc. przeciętnego wynagrodzenia).
  • Do 1021 zł wsparcia dla turnusów rehabilitacyjnych mogą otrzymać osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (27 proc. przeciętnego wynagrodzenia).
  • Do 945 zł – w takiej wysokości mogą otrzymywać osoby korzystające z turnusów rehabilitacyjnych, z lekkim stopniem niepełnosprawności (25 proc. przeciętnego wynagrodzenia).
  • Do 756 zł – taka kwota może być przyznana na turnus rehabilitacyjny opiekunowi osoby niepełnosprawnej oraz osobie niepełnosprawnej zatrudnionej w zakładzie pracy chronionej, niezależnie od stopnia niepełnosprawności (20 proc. przeciętnego wynagrodzenia).
  • Do 56715 zł - może otrzymać osoba niepełnosprawna na likwidację barier architektonicznych, komunikacyjnych, technicznych (15-krotność przeciętnego wynagrodzenia).
  • Z 60 do 80 proc. wzrosło maksymalne dofinansowanie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.
  • „Aktywny samorząd“ – to specjalny program PFRON, z którego niepełnosprawni mogą otrzymać pomoc na zakup wózka elektronicznego, auta, protez; na zdobycie wyższego wykształcenia.

PFRON przekazuje środki na powyższe cele Powiatowym i Miejskim Centrom Pomocy Rodzinie, Miejskim Ośrodkom Pomocy Społecznej. W tych placówkach w miejscu zamieszkania należy składać wnioski. PFRON uruchomił specjalną infolinię 22 50 55 670. Pod tym numerem można uzyskać informacje w godz. od 9 do 15.30, od poniedziałku do piątku.(reg
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.