Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 2 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

Przykład do naśladowania


Bon seniora


Od 1 sierpnia 2018 osoby zameldowane w Świnoujściu, które ukończyły bądź ukończą w tym roku 65 lat, mogły odbierać swój Bon Seniora o wartości 300 złotych. Bony wydawane będą do 30 listopada 2018 r.


Wraz z bonem każda osoba otrzyma czerwone tzw. pudełko życia do przechowywania informacji o chorobach i przyjmowanych lekach. Pudełko wraz z informacją należy przechowywać w lodówce, a na jej drzwiach lub w widocznym miejscu z boku, przykleić specjalną naklejkę z informacją „Tu znajduje się pudełko życia”. W przypadku zasłabnięcia, utraty przytomności, dzięki takiemu pudełku lekarz czy ratownik medyczny mogą szybko pozyskać informacje o pacjencie. To pierwsza edycja lokalnego programu, którego celem jest pomoc seniorom. Będzie on kontynuowany w kolejnych latach.

Wraz z bonem każdy senior otrzyma wykaz 440 usług, z których będzie bezpłatnie mógł skorzystać. Wśród nich są: badania lekarskie, ambulatoryjne, świadczenia rehabilitacyjne oraz dotyczące kultury. Wraz z nimi adresy miejsc, gdzie są świadczone. Udało się wciągnąć do programu lekarzy specjalistów, którzy przyjmują prywatnie. I co ważne – usługi świadczone przez nich w ramach bonu seniora, będą jednak liczone po cenach obowiązujących w Narodowym Funduszu Zdrowia, a nie komercyjnych. Dzięki temu seniorzy będą mogli skorzystać z większej ilości świadczeń.

...


...pełny artykuł jest na 2 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF