Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 16 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

KŁOPOTY Z POTENCJĄ


Cukrzyca – niechciany gość w sypialni


Cukrzyca, nazywana obecnie pierwszą niezakaźną epidemią na świecie, ma istotny wpływ na praktycznie każdą sferę życia. Gdy się pojawi, towarzyszy zawsze i wszędzie… nawet jak się okazuje w sypialni. Cukrzyca może wpływać na kobiety w szczególny sposób, powodując szereg nieprzyjemnych problemów intymnych takich jak suchość pochwy czy ból podczas stosunku.


Cukrzyca to choroba metaboliczna charakteryzująca się podwyższonym poziomem glukozy we krwi, który spowodowany jest nieprawidłową produkcją lub działaniem insuliny. Długotrwały przebieg choroby wiąże się z uszkodzeniem i niewydolnością różnych narządów, zwłaszcza oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych. Jak szacuje Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą w Polsce, liczba diabetyków wynosi nawet 3,5 mln i ma niestety stałą tendencję wzrostową. Co więcej, aż 1 na 3 osoby z cukrzycą nie jest świadoma swojej choroby.

Co jedenasta osoba w Polsce cierpi na cukrzycę, więc można podejrzewać, że choroba ta została w pewnym stopniu oswojona. Nawet osoby zdrowe wiedzą, że diabetyk musi przebywać na odpowiedniej diecie, przyjmować leki przeciwcukrzycowe i dostarczać sobie insulinę poprzez zastrzyki lub za pomocą specjalnej pompy. Jednak to co zostaje przemilczane to wpływ cukrzycy na życie seksualne. Często  nawet lekarze nie informują o tym, że w wyniku tej choroby u kobiet mogą pojawić się dolegliwości intymne i problemy w łóżku. Dlaczego cukrzyca przeszkadza cieszyć się seksem?

...


...pełny artykuł jest na 16 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF