Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 18 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

MILION CHORYCH NIE LECZY SIĘ


Cukrzyca ? ukryty morderca


14 listopada już po raz kolejny będziemy obchodzić Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Najnowsze raporty dotyczące populacji osób chorych na cukrzycę są porażające. Obecnie w Polsce na cukrzycę leczy się około dwóch milionów osób. Zdecydowana większość, bo około 90%, to chorzy z cukrzycą typu 2., pozostałe 10% to głównie przypadki cukrzycy typu 1. Co więcej, szacuje się, że milion osób w Polsce nie leczy się.


Genexo Sp. z o.o., młoda i dynamiczna polska firma farmaceutyczna, ma w swojej ofercie szerokie portfolio modeli glukometrów, dostosowanych do różnych potrzeb osób chorych na cukrzycę.

Skuteczna samokontrola, czyli regularne pomiary poziomu cukru we krwi za pomocą glukometru wraz z obserwacją i analizą wyników, pozwala zmniejszyć ryzyko powstania ostrych i przewlekłych powikłań choroby. Poniżej prezentujemy trzy modele glukometrów, które spełniają wymogi normy EN ISO 15197:2015, co gwarantuje dokładność, precyzję i powtarzalność pomiarów.

iXell® OLED – dla pacjentów często wykonujących pomiary glikemii

iXell® OLED to nowoczesny i innowacyjny glukometr, przeznaczony dla pacjentów często wykonujących pomiary glikemii, głównie dla pacjentów objętych insulinoterapią. W glukometrze iXell® OLED zastosowano innowacyjną technologię OLED, dzięki której pacjent może odczytać wyniki pomiaru w każdych warunkach. Ekran został wyposażony w czytelne, obrazkowe i polskie menu, a pomiary glikemii przed i po posiłku mogą być prezentowane w formie wykresu bezpośrednio na wyświetlaczu glukometru. Funkcja ta pozwala na szybką ocenę stanu wyrównania cukrzycy.

Glukometr jest wyposażony w ładowarkę sieciową, która zapewnia wygodę i łatwość użytkowania oraz niezwykłą lekkość glukometru.

W 2015 roku firma Genexo otrzymała tytuł laureata konkursu Innowacja Roku 2015 za technologię OLED zastosowaną w glukometrach iXell® OLED.

„Innowacja Roku” to ogólnopolski konkurs, mający na celu promocję idei innowacyjności, nowoczesnych unikalnych i oryginalnych rozwiązań. Konkurs adresowany jest do firm działających na polskim rynku, a przedmiotem oceny są zastosowane w praktyce lub wdrożone rozwiązania, produkty i technologie o charakterze innowacyjnym i nowatorskim. Program realizowany jest pod patronatem Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacji Centrum Innowacji FIRE, a zwycięzcy uhonorowani zostają tytułem „Innowacja Roku”.

Glukometr iXell® OLED współpracuje z paskami testowymi iXell®. Jest on dostępny w wybranych aptekach w cenie około 100 zł, można go również otrzymać bezpłatnie od lekarza diabetologa.

Glukometr Glucomaxx® – precyzja i dokładność

...


...pełny artykuł jest na 18 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF