Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

KŁOPOTY Z POTENCJĄ


Diabeticus erectus


Zaburzenia erekcji u mężczyzn to zjawisko częste, a jednocześnie wstydliwe i na ogół przemilczane. Szacuje się, że problemy te dotykają 1,5 miliona Polaków. Jednak aż 80 procent z nich nie zgłasza tych dolegliwości lekarzowi.


Do niedawna problem wstydliwości i przemilczania w dużej mierze dotyczył również lekarzy, którzy często nie podejmowali tej problematyki w rozmowie z pacjentem.

Obecnie coraz częściej pacjenci z cukrzycą, mający problemy z zaburzeniami potencji decydują  się szukać pomocy u lekarza diabetologa, przełamując niepotrzebny wstyd. Pytani o dolegliwości z tego zakresu, jeśli tylko zapewnione są odpowiednie warunki rozmowy, z reguły coraz otwarciej i chętniej o nich mówią mając świadomość, że jest to sytuacja w istotny sposób utrudniająca życie. Możliwość intymnego współżycia jest przecież jednym z ważniejszych elementów ogólnego zdrowia fizycznego i psychicznego. Zaburzenia erekcji wpływają na pogorszenie jakości życia chorych. Wywołują niepokój, lęk, obniżają poczucie własnej wartości, komplikują relacje małżeńskie.

...


...pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF