Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

Dlaczego cukrzyca przeszkadza cieszyć się seksem?


Niestabilny oraz podwyższony poziom cukru we krwi prowadzi do uszkodzenia komórek budujących naczynia krwionośne, co uniemożliwia prawidłową cyrkulację krwi w organizmie. Gorsze ukrwienie narządów płciowych oznacza też mniejszą wrażliwość, a więc słabsze odczuwanie bodźców intymnych.


Cukrzyca ma też negatywny wpływ na działanie układu nerwowego. Długotrwałe podwyższenie poziomu cukru we krwi prowadzi do upośledzenia włókien nerwowych, przez co informacje dochodzące z narządów płciowych w trakcie seksu przekazywane są przez nerwy zbyt wolno lub nawet wcale.

Diabetycy mają często mniejszą ochotę na seks. Przyczyn spadku libido upatruje się w sferze psychologicznej - kobiety z cukrzycą mają nierzadko problemy z nadwagą, przez co czują się mniej atrakcyjne, a zrosty pozostające po wstrzykiwaniu insuliny, też nie dodają pewności siebie. Co więcej, cukrzyca to bezdyskusyjnie poważna choroba, więc może towarzyszyć jej dodatkowy stres, który nie wpływa pozytywnie na chęć do zbliżeń.

Wszystko to powoduje, że kobiety chorujące na cukrzycę, często czerpią mniejszą satysfakcję z seksu niż kobiety zdrowe. Może pojawić się suchość pochwy, która potrafi sprawić, że stosunki staną się bolesne i nieprzyjemne. Jak wynika z badań, kobiety chorujące na cukrzycę typu 1. borykają się z problemem suchości pochwy dwa razy częściej niż kobiety zdrowe!

Czytaj więcej na www.kobieta.interia.pl


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF