Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

ROZWIĄZANIE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI


Kalkulator wymienników


Nowa aplikacja mobilna kalkulator wymienników na telefony i tablety z systemem Android daje możliwość obliczania wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych oraz kilokalorii w posiłkach.


Aplikacja dedykowana jest osobom chorującym na cukrzycę oraz wszystkim tym, którzy chcą kontrolować ilość spożywanych kalorii. Korzystanie z niej jest bezpłatne.

Jednym z podstawowych problemów, z którymi zmagają się osoby z cukrzycą to osiągnięcie wyrównania metabolicznego (normoglikemii), czyli prawidłowego poziomu cukru we krwi. Jest to absorbująca, regularna praca, wymagająca od pacjenta wyrzeczeń, punktualności i znajomości produktów, które spożywa. Uzyskanie dobrych wyników terapeutycznych w leczeniu cukrzycy jest możliwe dzięki prawidłowemu wyliczeniu dawki insuliny, która uwzględni cały posiłek – węglowodany, białka i tłuszcze. Dzięki Kalkulatorowi Bolusa – funkcji występującej w pompach insulinowych Paradigm, pacjenci mogą precyzyjnie obliczyć potrzebną w danym momencie dawkę insuliny. Aby jednak tak się stało, konieczne jest prawidłowe obliczenie wymienników, które należy wpisać do kalkulatora, co w praktyce codziennej okazuje się jednym z najtrudniejszych aspektów leczenia.

Rozwiązanie ułatwiające życie diabetykom

Pomysłodawcą aplikacji jest firma Medtronic we współpracy z Oddziałem Klinicznym Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, przy ul. Działdowskiej 1 w Warszawie. Medtronic to światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii medycznych, w tym rozwiązań w leczeniu cukrzycy, obejmujących m.in. systemy zintegrowanego jej leczenia, uwzględniające stały monitoring poziomu glukozy, terapię za pomocą pompy insulinowej oraz oprogramowanie do zarządzania terapią. Oferuje także profesjonalny serwis dla pacjentów.

...


...pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF