Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 4 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

MA NIEZWYKŁĄ ZDOLNOŚĆ REGENERACJI


Kapryśny narząd


Wątroba jest największym ludzkim gruczołem. Spełnia rolę filtru, magazynu i ?fabryki? różnorodnych substancji. W starożytności dopatrywano się w niej korzeni psychiki - miała być źródłem złości, żalu, goryczy.


Przepracowanie, stres i życie w pospiechu wpływają negatywnie na cały nasz organizm, w tym na funkcjonowanie ukladu trawiennego.

Warto więc zastanowić się, jak uchronić naszą wątrobę przed skutkami nieodpowiedniego stylu życia.

Pośpiech + stres = niestrawność

Niestrawność i zgaga - to problem niemal połowy polskiego społeczeństwa. Większość z nas, aktywnych zawodowo, „cierpi” na stały brak czasu. Dużo pracujemy, szybko mówimy, jemy w pośpiechu, przez cały czas działamy na „przyspieszonych obrotach”. Taki tryb życia bardzo sprzyja dolegliwościom układu trawiennego. Przypadłości powszechnie znane jako niestrawność, to szereg objawów ze strony układu pokarmowego takich jak zgaga, nudności, uczucie pełności, odbijanie się, wzdęcia, kolka. Aby wyeliminować przyczyny ich powstawania wystarczy przyjrzeć się naszym codziennym czynnościom i spróbować chronić naszą wątrobę przed poważniejszymi konsekwencjami.

Grzechy przeciw wątrobie

W ciągu tygodnia pracujemy bardzo intensywnie, a nawał obowiązków sprawia, że nie mamy czasu na regularne posiłki. Często rano zapominamy zjeść śniadanie - wypijamy tylko kawę na „pusty żołądek“.

...


...pełny artykuł jest na 4 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF