Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

Lancet – twój osobisty partner


Pobranie próbki krwi do pomiaru nie jest czynnością szczególnie skomplikowaną, warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pozwolą pacjentowi uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji jak bolesność pobrania lub powstawanie zrostów.


Wybór nakłuwacza

Na rynku dostępny jest duży wybór nakłuwaczy. Większość producentów glukometrów oferuje również własne nakłuwacze, jednakże sprawą bardzo istotną jest odpowiedni dobór nakłuwacza pod względem jego indywidualnych parametrów. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na kilka cech ogólnych, które są istotne w codziennym korzystaniu z urządzenia.

Nakłuwacz powinien być możliwie prosty w użytkowaniu, czyszczeniu i konserwacji. Dobrze zaprojektowana, nieskomplikowana konstrukcja z reguły wpływa również na niezawodność. - Powinien posiadać możliwość regulacji głębokości nakłucia – każdy z nas jest inny, każdy z nas ma inną skórę jak i jej ukrwienie. Możliwość doboru optymalnej głębokości nakłucia z pewnością wpłynie na komfort pobierania próbki krwi.

Lancety

Kupując lancety, należy zwrócić uwagę czy pasują one do używanego przez nas nakłuwacza. Jakość lancetu jest bardzo ważna, powinny one być wykonane z wysokiej jakości metalu, dobrze jeżeli szlifowane są w trzech płaszczyznach. Zapewnia to szybkie i skuteczne nakłucie skóry. Na rynku dostępne są uniwersalne nakłuwacze pasujące do większości nakłuwaczy (np. Lancety Optilets), które można kupić w opakowaniach o różnej wielkości.

Częstotliwość zmiany lancetu

...


...pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF