Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

Masaż brzucha


Ze względu na wygodę, bardzo często podajemy insulinę w brzuch. Mamy dobry dostęp i nie musimy bardzo się gimnastykować, dlatego zajmiemy się masażem powłok brzusznych.


Masując tę część ciała musicie ściśle przestrzegać podanych zasad, bo inaczej możecie spowodować bardzo bolesny skręt kiszek.

Osobę masowaną układamy na twardym podłożu na plecach; nogi ugięte w stawach kolanowych pod kątem 90 st. Masażysta staje po prawej stronie masowanego.

Rozpoczynamy oczywiście od GŁASKANIA - całą powierzchnią dłoni jednej ręki. Głaskanie przeprowadzamy w prawą stronę (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), ruchami spiralnymi do pępka a następnie od pępka zwiększamy zakres ruchu.

ROZCIERANIE - wykonujemy również w prawą stronę opuszkami palców, ruchami okrężnymi, spiralnie zmniejszając do pępka i zwiększając od pępka.

Głaskanie UGNIATANIE - chwyt szczypcowy oburącz równocześnie, naprzemiennie. Ugniatanie wykonujemy promieniście w czterech pasmach od obwodu do pępka i zgodnie z numerami.

Wykonujemy również falę gwieździście.

Głaskanie OKLEPYWANIE - wykonujemy delikatnie w kształcie miotełek.

Pamiętajcie, że masaż powłok brzusznych wykonujemy delikatnie i z wyczuciem.

Życzę powodzenia


Asia Atlak


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF