Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

Ogólnopolski Dzień Diabetyka


Można dobrze zarządzać służbą zdrowia


Ze starostą ostródzkim Włodzimierzem BRODIUKIEM rozmawia Andrzej Karnowski


W powszechnej ocenie społeczeństwa opieka zdrowotna w całym kraju pozostawia wiele do życzenia. Pewnie podobnie oceniają służbę zdrowia mieszkańcy powiatu ostródzkiego. Wiem, że nie jest to zadanie własne powiatu, pomijając prowadzenie szpitali. Mimo to zapytam: czy Pan Starosta dobrze ocenia lecznictwo na Mazurach?

- Nie jestem upoważniony do tego, aby oceniać temat tak ważny dla każdego mieszkańca Warmii i Mazur, ale mogę wypowiedzieć się na temat szpitala powiatowego w Ostródzie. W czasach gdy większość lecznic w Polsce boryka się z problemami finansowymi, nasz powiatowy szpital rozwija się i realizuje inwestycje o wartości ponad 20 milionów złotych! W ostatnich latach wybudowaliśmy nowoczesną centralną sterylizatornię za ok. 3,5 mln zł, zmodernizowaliśmy i rozbudowaliśmy oddział zakaźny wraz z komorami Meltzera o wartości 8,2 mln zł, wyremontowaliśmy blok operacyjny i oddział położniczoginekologiczny za milion zł, oddział intensywnej opieki medycznej, zmodernizowaliśmy izbę przyjęć za ok. milion zł. Zakupiono dla szpitala 3 nowoczesne karetki pogotowia wraz z pełnym wyposażeniem, powstała pracownia tomografii komputerowej z nowoczesnym tomografem. Szpital zinformatyzowano. Dzięki współpracy z firmą Fresenius Nephrocare Polska pacjenci z naszego powiatu nie muszą już jeździć na dializy do Iławy czy też Olsztyna. Umowa zagwarantowała naszej szpitalnej spółce budynek o powierzchni 450 m kwadr., w którym działa administracja szpitala, a dla pacjentów powstała stacja dializ. Inwestycje i kadra o wysokich kwalifikacjach przyczyniły się do tego, że Minister Zdrowia przyznał Powiatowemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Ostródzie Certyfikat Akredytacyjny. Tak więc jak widać można też dobrze zarządzać opieką zdrowotną.

 

Przyjął Pan propozycję swojego udziału w Honorowym Komitecie Krajowej Konferencji Diabetologicznej, organizowanej 7 czerwca w Ostródzie. Dlaczego?

...


...pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF