Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 18 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

PROMOCJA


Nie dla cukrów


Pod taką nazwą rozpoczęła się kampania społeczna mająca uświadomić Polakom jak ważne jest zapobieganie cukrzycy, wiedza o tej chorobie, systematyczna, okresowa kontrola zdrowia.


„Pragniemy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii: postępującą powszechność zachorowalności na cukrzycę, wynikające z tej choroby zagrożenia, istotę samokontroli i regularnego badania krwi, umiejętność rozpoznania objawów cukrzycy, promocję stylu życia, zmniejszającego ryzyko wystąpienia czy rozwoju choroby” – czytamy na stronach serwisu internetowego: www.niedlacukrow.pl.

- Założyliśmy, że dzięki prowadzonym przez nas działaniom wzrośnie zainteresowanie tematyką cukrzycy i metodami jej wczesnego diagnozowania wśród Polaków – zapewnia Magdalena Zawadzka-Wojtaszek, rzecznik prasowy kampanii „Nie dla cukrów“. - Będziemy sukcesywnie informować o powszechności zachorowań na cukrzycę, o metodach jej wczesnego wykrywania, o samodzielnej umiejętności rozpoznawania jej pierwszych objawów oraz o istocie samokontroli w przypadku tego schorzenia. W tym celu stworzyliśmy serwis www.niedlacukrow. pl, który ma spełniać funkcję informacyjną i edukacyjną. Stanowi on swoisty pomost pomiędzy fachową wiedzą ekspertów a osobami zainteresowanymi tematyką cukrzycy. Postawiliśmy na jasny, poradnikowy styl informacji. Teksty znajdujące się w serwisie charakteryzuje rzetelność oraz wiarygodność informacji. Nasz projekt wspierają fachowcy.

Inicjatorzy kampanii – a jest ich tak wielu, że trudno byłoby wymienić wszystkich – odpowiadają, jak twierdzą, na rosnące liczby zachorowań na cukrzycę, także w Polsce. Nasz kraj w Europie zajmuje niechlubne czwarte miejsce pod względem częstości występowania cukrzycy. Aktualnie choruje na nią już ponoć ponad 3 miliony Polaków. Procentowo gorsze wskaźniki mają pod tym względem Rosja, Portugalia i Cypr. Wydajemy też relatywnie mało na leczenie statystycznego Polaka. Mniej od nas przeznaczają na to jedynie Litwa i Łotwa.

...


...pełny artykuł jest na 18 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF