Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

Nowa generacja systemu Accu-Chek


Uroczysta premiera nowej generacji glukometru Accu-Chek Active miała miejsce podczas tegorocznego zjazdu lekarzy diabetologów Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który odbył się w Łodzi. Nowoczesny, bezpieczny, wygodny ? oceniali nowy glukometr uczestnicy zjazdu, którzy jako pierwsi w Polsce mieli szansę go zobaczyć.


Nowy, a jednak znajomy. Uczestnicy zjazdu zwracali uwagę na nowy wygląd Accu-Chek Active. Znają przecież kolejne generacje tego glukometru, pierwsza miała swoją premierę 12 lat temu. Poprzednie wersje tego systemu monitorowania glikemii są obecne w 100 krajach na świecie, do tej pory wyprodukowano już ponad 20 mln jego egzemplarzy. Także w Polsce cieszy się olbrzymią popularnością. Według badań firmy IMS z czerwca br., poprzednia generacja Accu-Chek Active jest najczęściej używanym systemem monitorowania glikemii w Polsce1.

Accu-Chek Active jest znany z łatwej obsługi, okazuje się jednak, że inżynierowie zadbali o to, by najnowszy model był wygodniejszy od poprzednika. Ma bardziej ergonomiczny kształt dzięki czemu bez problemów mieści się w dłoni. Jest o 30 proc. mniejszy, ale jednocześnie ma dużo większy ekran. Producent, Roche Diagnostics, ulepszył też inne funkcje aparatu, by ułatwić pacjentom jego używanie. Oprócz intuicyjnej obsługi dwoma przyciskami należy wspomnieć o tym, że data z godziną są ustawione fabryczne i nie znikają nawet wtedy, gdy glukometr przez cztery tygodnie nie ma baterii.

Osoby z cukrzycą docenią zapewne także funkcję przypominania o pomiarze glikemii 2 godziny po posiłku, oraz możliwość dołożenia w ciągu 10 sekund dodatkowej kropli krwi jeśli pierwsza okaże się zbyt mała.

Co jeszcze może zainteresować?

Nowy Accu-Chek Active posiada szereg funkcji pomocnych w analizie trendów glikemii. Zapamiętuje więcej, bo aż 500 wyników pomiarów z datą i godziną. Daje możliwość oznaczania wyników pomiarów zrobionych przed lub po posiłku. Oblicza średnią wyników z 7, 14, 30 i 90 dni.

Oczywiście wygląd i funkcje glukometru są ważne, ale najistotniejsza jest precyzja pomiaru. Dlatego przygotowano specjalny raport oceny systemu Accu-Chek Active świadczący o tym, że nowy system podaje dokładne wyniki spełniające rygorystyczne
wymagania europejskiej normy DIN EN ISO 15197:20032.

Nowa generacja glukometru Accu-Chek Active jest dostępna w Polsce od początku września. Więcej szczegółów oraz film pokazujący obsługę glukometru można znaleźć na stronie

www.accu-chek.pl/active4

1 Najczęściej używany system monitorowania glikemii w Polsce. Dane wg IMS, czerwiec 2013

2 Raport oceny system Accu-Chek Active, kwiecień 2013. Dane w Roche.

 


Artykuł sponsorowany, przygotowany przez Roche Diagnostics Polska.


„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF