Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 20 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

POMPA INSULINOWA W OFERCIE


Państwo refunduje, pacjent sprzedaje


Wiele dziesiątek ogłoszeń na portalach internetowych. Dominuje osprzęt, niekiedy przeterminowany, ale i pompy insulinowe. Sprzedają z różnych powodów. Każda okazja jest dobra.


W kwietniu – dwa, w maju – tyle samo, w czerwcu – ani jednego, za to w lipcu – trzy. Tyle ogłoszeń o sprzedaży pomp insulinowych można znaleźć na portalu moja cukrzyca.pl. „Sprzedam nową pompę insulinową na gwarancji(…) Okazja. Zależy mi na czasie ponieważ wylatuję z kraju” – zachęca ogłoszeniodawca z 31 maja br. Kiedy telefonuje na wskazany numer, słyszę: „abonent jest czasowo niedostępny, proszę zadzwonić później”. I tak codziennie. Pewnie „wyleciał z kraju”.

Wielokrotnie więcej jest ofert sprzedaży osprzętu:

„Sprzedam sensory ENLITE MMT-7008 ważności do 11.09.2013 – na sztuki. Cena 100 zł lub całe opakowanie” - nr ogłoszenia 1224.

„Mam do sprzedania wkłucia Firmy Medtronic Quick Set bądź Sure-T do pomp Paradigm. Długość drenu 110 cm, igły 6 mm. Wszystkie wkłucia są nowe i nieotwierane. Cena za 20 sztuk – 20 zł. Sprzedaje na sztuki jak i zarówno w całym opakowaniu (10 szt.)” – czytamy w ofercie nr 1195 z Ostrołęki.

„Sprzedam zbiorniczki do pompy insulinowej Paradigm MMT-332A 3 ml nr seryjny H7541600 (nie ma ich na liście wadliwych). Posiadam dwa opakowania (20 szt.) – termin ważności minął 09.2012. Cena 4 zł sztuka. Koszt wysyłki pokrywa kupujący. Więcej informacji udzielam e-mailem.” – brzmi propozycja z 16 lipca br.

- Nie używam już pompy. Korzystałem z niej przez niespełna rok.

- Mam ją od ponad roku 2009 – zapewnia młodzieniec z Sosnowca, do którego zadzwoniłem, podając się za ojca trzydziestolatka z cukrzycą. Jak napisał na portalu moja cukrzyca.org, za pompę insulinową Medtronic Paradigm 715 chce 3500 zł. Dopuszcza jednak obniżenie tej kwoty. Kiedy indaguję o powód odstawienia tego urządzenia dozującego insulinę, słyszę: - Przestawiłem się na pena; jest dla mnie dużo wygodniejszy…

...


...pełny artykuł jest na 20 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF