Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

ORZEŹWIA, ZWALCZA BAKTERIE


Płyn do płukania jamy ustnej dla diabetyków


W życiu każdego diabetyka poza dobrze zorganizowaną samokontrolą poziomu cukru, ciśnienia i wagi ciała ważną rolę odgrywa higiena.


Skłonności do wysuszania skóry, zrogowacenia, pęknięcia naskórka, grzybica to częste następstwa zaniedbań diabetyka. To samo dotyczy jamy ustnej, której płukanie jest ważnym elementem higieny. Bolesne afty, owrzodzenia i inne stomatopatie występują nie tylko u osób używających protez. Nieprzyjemny zapach z ust i ogólnie – dyskomfort dotyczy każdego z nas, a osoby z cukrzycą - szczególnie. Stosowanie specjalnych past, żeli i płynów do płukania jamy ustnej może nas uchronić od wspomnianych niedogodności. Na rynku jest sporo różnego rodzaju preparatów do higieny. Ale poruszanie się w gąszczu ofert i wybór najlepszego produktu, nie należy do zadań najłatwiejszych. Stąd też na łamach „PEN-a” pojawiają się informacje o tych, które zdaniem diabetyków są najlepsze. Ostatnio dzięki firmie Atos MM mieliśmy okazję testować specjalistyczny antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej dla diabetyków - Alfa Diabetic. Są dwa rodzaje: mild – łagodny, miętowy i fresh – orzeźwiający, miętowy.

...


...pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF