Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

Pomagają diabetykom już 25 lat!


Rozmowa z SYLWESTREM MANOWSKIM, wiceprezesem Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą w Warszawie


Celem stworzonej przez Pana Fundacji jest pomoc chorym na cukrzycę. Do kogo konkretnie skierowana jest ta pomoc?

Fundacja powstała w 1993r. z inicjatywy lekarzy diabetologów i rodziców dzieci chorych. Moja przygoda z Fundacją której jestem wiceprezesem rozpoczęła się w roku 1995. Mimo, że w nazwie Fundacji mamy wymienione dzieci z cukrzycą, to staramy się wspierać wszystkich z tą chorobą, niezależnie od wieku. Pomagamy również rodzinom chorych.

Na czym pomoc polega?

Prowadzimy cykliczne działania i aktywności takie jak: Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, starając się szerzyć świadomość społeczeństwa o cukrzycy. Organizujemy turnusy rehabilitacyjne dla dzieci oraz rodzin z dziećmi, imprezy okolicznościowe i spotkania integracyjne: „Dzień Dziecka”, Mikołajki, „Choinka ”, „Bal Karnawałowy”, „DOM – Dajmy Odpocząć Mamom” zawsze z frekwencją od 100 do 450 osób. Jesteśmy także inicjatorami nieodpłatnych prelekcji i warsztatów dla dzieci i rodziców z lekarzami specjalistami, diabetologami, dietetykami, psychologami, edukatorami, dystrybutorami sprzętu medycznego, prawnikiem średnio 2-3 spotkania w miesiącu. W każdym ze spotkań uczestniczy około 20-30 osób. Zajmujemy się również organizacją i prowadzeniem szkoleń w placówkach oświatowych. Staramy się także zapewnić dzieciom zajęcia sportowe takie jak: basen, piłka nożna, koszykówka oraz siatkówka. Prowadzimy także subkonta dla podopiecznych i współorganizujemy kampanie społeczne o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Naszym ostatnim przedsięwzięciem jest wspieranie rozwoju nowych rozwiązań technologicznych w dziedzinie diabetologii.

Także pomoc finansowa. Jak ona w praktyce wygląda i kto może z niej skorzystać?

...


...pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF