Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Zamknij


Plebiscyt - Dobre dla Diabetyka


...pełny artykuł jest na 14 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF

O cukrzycy


Porozmawiaj na Messengerze


Diabetycy doczekali się dedykowanego Asystenta Google. Jest to pierwsza w Polsce aplikacja zdrowotna sterowana głosem, skierowana właśnie do cukrzyków.


Teraz mogą oni zapytać Cukrzyca.pl o indeks glikemiczny, ładunek glikemiczny, wymienniki węglowodanowe oraz białkowo-tłuszczowe bez użycia klawiatury. Portal umożliwia im również kontakt przez bota w Messengerze.

Mimo, że Google powoli wprowadza polskiego asystenta na głośniki oraz inne urządzenia smart po za smartfonami, aplikacji na Asystencie Google w kategorii Zdrowie i Fitness na razie jest bardzo nie wiele.

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych, a liczba osób z cukrzycą z roku na rok systematycznie rośnie. Wiąże się ona z wieloma restrykcjami.

- Tworząc portal Cukrzyca.pl, zauważyliśmy, że to właśnie pilnowanie diety sprawia najwięcej trudności w co dziennym życiu z cukrzycą. Liczne ograniczenia żywieniowe, konieczność zdyscyplinowania się i samokontroli to jeden aspekt mówią specjaliści z portalu Cukrzyca.pl - Na początku jednak konieczność liczenia kalorii, sprawdzanie indeksu glikemicznego produktów oraz obliczanie wymienników węglowodanowych może być tym, co zniechęca najbardziej do zadbania o swoją zdrową dietę.

...


...pełny artykuł jest na 14 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF